Tretí ročník SSOSTY NAOSTRO


Notice: WP_Scripts::localize bola volaná nesprávne. Parameter $l10n musí byť pole. Ak chcete do skriptov preniesť ľubovoľné údaje, použite namiesto toho funkciu wp_add_inline_script(). Prosím pozrite si Debugovanie vo WordPress pre viac informácií. (Táto správa bola pridaná vo verzii 5.7.0.) in /data/8/b/8b6c1d8b-ca54-44be-ac69-058157544fe5/tatranskaakademia.sk/web/wp-includes/functions.php on line 5313

Žiaci základných škôl sa mohli vo štvrtok (28.02.2019) stať na chvíľu študentami SSOSTy. Už po tretíkrát sa na našej škole uskutočnil Deň otvorených dverí s názvom SSOSTA NAOSTRO. Žiaci sa mohli zúčastniť 6 -tich odborných workshopov.

Súčasťou Dňa otvorených dverí bolo sprievodné podujatie zamerané na vzdelávanie v súlade s požiadavkami trhu práce. V rámci tejto časti vystúpili hostia so svojimi príspevkami zameranými na :

1. potreby zamestnávateľov a aktuálne požiadavky na zamestnancov z pohľadu  Business Services Center Forum pri AmCham a pracovného portálu Profesia, s.r.o

  • Gabriel Galgóci, predseda BSCF a general manager AT&T Slovakia

2. požiadavky na zamestnancov verejnej správy

  • Štefan Bieľak, člen Rady ZMOS a Predsedníctva ZMOS a predseda odbornej sekcie verejnej správy Rady ZMOS

3. pohľad na vzdelávanie v rámci PSK

  • Juraj Kredátus, vedúci oddelenia metodických činností odboru školstva PSK

4. spolupráca školy s firmami ABB a SCHUNK Intec    

  • Peter Kubík, ABB Slovakia, Peter Semančík, SCHUNK Intec

V rámci tejto časti si mohli pozvaní hostia, rodičia a záujemcovia o štúdium pozrieť ukážky inovatívneho praktického vzdelávania študentov školy s využitím novej  techniky dodanej v rámci projektu IT Akademia,  programu Aspire AT&T USA  a  v novom  IoTLabe.

Foto: Matej Bašista II.A, Benjamín Skokan III.B

Be the first to comment

Leave a Reply