Skvelé výsledky v súťaži Junior internet 2020

Junior Internet je súťaž pre žiakov základných a stredných škôl, ktorá ponúka odrazový mostík pre začínajúcich webových programátorov, grafikov a dizajnérov, programátorov mobilných aplikácií, youtuberov a blogerov.

Do 15. ročníka súťažnej konferencie prihlásili žiaci základných a stredných škôl 152 prác, čo je o 30 viac ako v predchádzajúcom roku. Do finále súťaže postúpilo na základe hodnotenia v I. kole súťaže 46 projektov.

Tento rok sme do súťaže v kategórií JuniorBLOG prihlásili našu školskú televíziu „SSOSTA TV“ a do kategórie JuniorDESIGN zaslala svoje digitálne grafické práce žiačka 2. ročníka Janka Lešňanská.

Na základe prijatých opatrení so šírením koronavírusu (COVID-19) sa organizátori rozhodli usporiadať finále súťaže formou videokonferencie, ktorá sa konala v dňoch od 24. do 25. apríla 2020. Našu školskú televíziu, ktorá má v tomto školskom roku 27 členov, na súťaži reprezentovali Milan Pavlák a Emma Kubešová.

Oba projekty zapojené do súťaže získali skvelé výsledky:

  1. miesto / JuniorDESIGN / Jana Lešňanská
  2. miesto / JuniorBLOG / SSOSTA TV

kvalite videí našej školskej televízie sa vyjadril aj jeden z členov hodnotiacej poroty, cestovateľský bloger Milan Bardún s najčítanejším cestovateľským blogom na Slovensku od roku 2016 – Milan bez mapy (bezmapy.com):

„Chcem pochváliť kvalitu videí, ja už som si ich dávnejšie pozeral, tie reportáže sú úplne perfektné.“

 

Prezentácia školskej televízie „SSOSTA TV“

Prezentácia žiačky Janky Lešňanskej

Be the first to comment

Leave a Reply