Laboratórium 3D technológií a virtuálnej reality

V  našich IKT študijných odboroch – Inteligentné technológie a Informačné a digitálne technológie je obsah vzdelávania vytvorený v súlade s potrebami trhu práce, prebiehajúcou digitálnou transformáciou a priemyselnou  revolúciou 4.0. Naša škola naďalej reaguje   na neustály dynamický vývoj technológií a Tatranská akadémia Poprad ako zriaďovateľ školy schválila v roku 2021 výstavbu  moderného laboratória virtuálnej reality a 3D technológií .

Priestor pre výstavbu laboratória virtuálnej reality a 3D technológií 

Žiaci budú mať možnosť prakticky si osvojiť vedomosti o spracovaní 3D grafiky, modelovaní statickej 3D grafiky a vizualizácii. Oboznámia sa s animáciou a tvorbou animovaných sekvencií z 3D grafiky. Samostatnú časť tvoria technológie virtuálnej reality a tvorba aplikácií prostredníctvom nástrojov virtuálnej reality. Získajú zručnosti pri práci s profesionálnymi 3D skenermi, 3D tlačiarňami a vizualizáciou s využitím 3D skenerov.

 

 

 

 

 

 

Začiatkom roku 2021 sme začali s prácami na projektovej dokumentácii a postupným nákupom technického vybavenia. Medzi základné komponenty. ktoré budú môcť žiaci už v roku 2021 využívať , sú okuliare pre virtuálnu realitu.

 

 

 

 

Pri práci s okuliarmi Oculus Quest 64 GB nepotrebujete  počítač ani prepojenie žiadnymi káblami. Ide o prvý VR Headset, ku ktorému naozaj nepotrebujete nič iné. Nič vám nestojí v ceste za úžasným zážitkom z 360° pohľadu do digitálneho sveta. Oculus Quest je vybavený dvojicou OLED obrazoviek s rozlíšením 1 440 x 1 600 pixelov pre každé oko, čo znamená krásne a jasné farby za každých okolností. O výkon sa potom stará výkonná čipová sada Snapdragon 835. Herná doba na integrovanú batériu sa pohybuje na úrovni zhruba 3 hodín. Ovládače Oculus Touch vaše ruky aj gestá vtiahnu priamo do akcie. Vaše pohyby vo VR budú intuitívne a presné. Zažijete realistický pocit pri každom pohybe.

      

Naša učebňa robotiky je  doplnená o 3 ks programovateľných robotov e-puck mini švajčiarskej spoločnosti GCtronic.  E-puck je malý mobilný robot s diferenciálnym kolesom. Používa sa pre výučbu mikroinžinierstva … je to open hardware a jeho softvér používa otvorený zdrojový kód.

 

Be the first to comment

Leave a Reply