SSOSTA IT Challenge 2017

V tomto školskom roku opäť súťažíli tímy tretiakov informatikov v súťaži projektových tímov SSOSTA IT Challenge 2017. Učitelia si pre nich tento rok pripravili niekoľko zmien. Tou najväčšou bol počet tímov – zvýšil sa na šesť tímov a teda aj šesť projektov. Chceli sme tak dať šancu všetkým, aby sa aktívnejšie zapájali do pripravovaných zadaní.

Tento rok boli pripravené tieto zadania: Hotel Dent Blanche, Mesto Svit, Logistické centrum Amur Logistics, Ministerstvo pre cestovný ruch a turizmus, Green Energy a Letisko Poprad. Zadania boli zamerané na preverenie schopností a znalostí z oblastí grafiky, tvorby webových stránok, tvorby sieťovej infraštruktúry, databáz a programovania. Kapitáni jednotlivých tímov mali na realizovanie náročných zadaní takmer štyri týždne.

Novinkou v tomto ročníku bola aj účasť externého člena poroty – Petra Kocura, ktorý pôsobil v grafickom štúdiu Milk Studio, v reklamnej agentúre Triad a pracoval pre rôznych významných klientov na Slovensku a v zahraničí. Ocenil kvalitu realizovaných projektov, ako aj samotných prezentácií. Víťazným tímom sa stal Green Energy, pod vedením kapitána Andreja Slebodníka.

Foto: Martin Mattoš, II.B
Reportáž: Tomáš Kmeč, Daniela Marušincová, Ján Závacký a Denis Leštinský

Be the first to comment

Leave a Reply