Cechovačka 2012

Keď si spomeniem na pocity pred mojou cechovačkou, hneď ma rozbolí brucho. Poviem Vám, nebolo mi všetko jedno. Bola som pripravená odmietnuť akúkoľvek ponižujúcu úlohu bez ohľadu na následky. Spomínam si, ako som pred touto akciou obedovala so spolužiakmi. Naozaj vynikajúce jedlo. No môj nemenovaný kamarát od strachu a stresu zjedol sotva štvrtinu porcie a aj tú potom na záchode vyvrátil.

Tohtoročným prvákom sa však toto nemohlo stať ani vo sne! Obavy a stresy vymenili za zábavu, smiech a chvíle plné očakávania. Akoby aj nie. Naši tretiaci z nich urobili naozaj hollywoodské hviezdy. Z malých, nesmelých a neohrabaných začiatočníkov sa stali oprávnení prváci – „Naši prváci!“ Samozrejme, toto všetko si najprv museli zaslúžiť. Boli tam naozaj rôzne úlohy, ktoré si vyžadovali poriadnu dávku odvahy. Mňa osobne zaujala disciplína, v ktorej dievčatá obkresľovali telo svojho partnera s fixkou v ústach. Na druhej strane musím uznať, že na tohtoročnú cechovačku sa naozaj oplatilo prísť, a to nielen prvákom, ktorí za odmenu získali „SORRY KUPÓN, “ ale aj ostatným žiakom našej školy. A dôvody? Skvelá nálada, noblesná atmosféra, vtipné videá, skvelí ľudia, smiech a dokonca umelecké vystúpenia našich spolužiakov. O túto zábavu sa postaral najmä DJ, ktorý nečakane odhadol štýl ssosťákov. Piesne ako gan-gnamstyle dokázali roztancovať celú miestnosť. Mala som pocit, že ľudia okolo mňa si rozumejú, nerobia rozdiely a vytvárajú kolektív naozaj v celoškolskom zmysle. Neviem, čím to presne je, ale my, ssosťáci, sme sa našli.

Za to všetko však vďačíme vedeniu školy, pedagogickému zboru a ostatným zamestnancom. Málokto totiž vie, že aj ľudia ako upratovačky sa podieľali na usporiadaní cechy a to napríklad tak, že do pol jedenástej večera po nás upratovali. Najväčšiu zásluhu však na tom všetkom mali naši tretiaci. Ďakujeme!

Klaudia Vospálková 3.C

Foto: Marek Ivan, Ľuboš Reho, Nika Kvasnová

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply